Етнічний стиль органічно існує у будь-якій національній культурі, «проростаючи» в архітектуру, музику, образотворче мистецтво, дизайн інтер'єрів. Це один із проявів мистецької душі людини, через яку нації та народи спілкуються з навколишнім світом. Іноді саме в образах та колоритних рисах ясніше видно особливості людей, їх характер та традиції. Популярність напряму, що активно розвивається останні десятиліття, виникла в зовсім несподіваному середовищі.
Смак до історичних деталей проявився у 70-ті роки, звернувшись до суспільства через субкультуру хіпі. Ідея рівності національностей, кольорів шкіри, віку та становища в соціумі підкреслювалася у змішанні етнічних елементів в одязі. Модні дизайнери підхопили оригінальну ідею, і це дало потужний старт для розвитку етно-стилю в інтер'єрі, архітектурі та, звичайно, моді. Сьогодні потік сформував окремі відомі напрямки, серед яких виділяються африканський, арабський, китайський, середземноморський, індійський та слов'янський стилі. Ми розповімо про останнє.
Живий дизайн
Український стиль самобутній та різноманітний. Він живе та розвивається разом із суспільством, не втрачаючи зв'язку з традиціями. Архітектурна майстерня NOSAL DESIGN пропонує вдихнути національний колорит у свій особистий простір. Тепла атмосфера, підтримана багатовіковими цінностями, не просто створює приємну для очей обстановку. Потужна життєва енергетика, збережена нашими предками, підживлює та надихає, наповнює радістю та оптимізмом.
Ми працюємо з любов'ю до своєї справи, даючи замовникам оригінальні рішення, що відповідають уявленням про затишне, красиве та спокійне життя. Допомагаємо зробити будь-яке приміщення максимально функціональним, щоби кожен квадратний метр працював на ваш комфорт.За виразністю та інтенсивністю етніки виділяють три рівні:
- Автентичний: точна передача без відступів та компромісів. У кожному нюансі від меблів та текстилю до кухонної лави ясно простежується зв'язок із культурою та традиціями обраного регіону. Підтримувати таку планку в побуті досить складно, тому підхід можна зустріти у спеціалізованих приміщеннях із етно-стилем (музеях, тематичних селах та експозиціях).
- Міксовий: змішання кількох близьких жанрів зазвичай зустрічається у приватних будинках та квартирах. Оформлення простору підкреслює дух, дає уявлення про форми та фарби, але не слідує традиціям «до літери».
- Фольклорний: найпростіший спосіб додати відчуття до декору. У справу вступає національний текстиль, сувеніри, яскраві предмети меблів. Їх використовують і за призначенням, і як аксесуари.
Останній прийом зовсім не здається урізаним при правильному компонуванні: один-два елементи виглядатимуть особливо виразно, виявляючи свою художню цінність на нейтральному тлі.
Особливості етнічного дизайну
Художні прийоми прикраси одягу та житла, властиві національності, не лише не обмежуються певними умовними рамками. Кожен стиль розкривається широко та незвичайно, даючи простір для творчості. Етно проявляється через такі риси:
- Характерні матеріали чи достовірні імітації.
- Колірну палітру.
- Орнаменти та візерунки.
- Предмети побуту та прикраси.